Koszt projektu wnętrz określany jest na podstawie ilości metrów kwadratowych projektowanej przestrzeni i ilości pomieszczeń. Wpływ na cenę ma również charakterystyka pomieszczeń, ich funkcja. Oferta oraz ścieżka projektowa jest zawsze przygotowywana indywidualnie, po rozpoznaniu potrzeb Inwestora. Czas realizacji projektów jest uzależniony od powierzchni projektowanej, od stopnia skomplikowania projektu oraz od ustaleń zawartych z Inwestorem. Przybliżony czas na wykonanie projektu jest określany przy sporządzaniu oferty.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie Napisz do nas

1

Przygotowanie oferty oraz podpisanie umowy przed etapem projektowania


Przygotowywana jest dla Inwestora oferta cenowa po jej akceptacji. Przygotowujemy umowę z krokami współpracy. Po akceptacji przystępujemy do pracy.

2

Koncepcja projektu, układ funkcjonalny etap projektowy


W tym czasie przygotowujemy propozycje układów funkcjonalnych. Z reguły przedstawiamy 2 do 3 propozycje. Pokazujemy warianty na rysunku 2D na rzutach oraz za pomocą kamery na bryle 3D bez użycia tekstur oraz kolorystyki. Na tym etapie pokazujemy układy pomieszczeń, rozmieszczenie mebli oraz rozmieszczenie funkcjonalne łazienek, kuchni. Z proponowanych wariantów wspólnie z Inwestorem wybieramy najlepszy wariant. Wybrany wariant będzie podstawą do dalszych działań. Na tym etapie ustalamy ewentualne przesunięcia ścian, działowych i ustawienie poszczególnych funkcji. Wypracowujemy bazę do kolejnego etapu, którym jest koncepcja wizualna wnętrza.

3

Wizualizacje wnętrza etap projektowy


Przygotowujemy wizualizację wnętrza na podstawie wybranej koncepcji projektu oraz wcześniejszych ustaleń dotyczących potrzeb Inwestora. Wizualizacje - widok z wnętrza projektowanej przestrzeni które ukazują koncepcję projektu, kolorystyki oraz użytych materiałów. Na tym etapie rozważamy różne warianty fakturowe kolorystyczne oraz rozwiązania przestrzenne tak by były one jak najbardziej ergonomiczne.

4

Poprawki na wizualizacjach etap projektowy


Wprowadzamy zmiany do wizualizacji. Zmiany dotyczą głównie kolorystyki, materiałów oraz faktur. Na tym etapie już nie ma zmian dotyczących układu funkcjonalnego z pkt. 3. Jest to etap pracy z wzornikami, pokazujemy próbki materiałów, które proponujemy w projekcie. W razie potrzeby widzimy się na spotkaniu w sklepie.

5

Projekt techniczny Ostatni etap projektowy


Etap ten jest oddawany w formie teczki w której zamieszczamy opracowaną dokumentację techniczną, wizualizacje, wraz z zestawieniem produktów oraz ofertami produktów, które wykorzystujemy w projekcie.

6

Omówienie dokumentacji technicznej z wykonawcami etap realizacji


Spotkanie odbywa się na terenie projektowanej przestrzeni. Spotkanie z Inwestorem i wykonawcą projektu, które ma na celu omówienie dokumentacji i przekazanie informacji odnośnie projektu.